خدمات مدیریت منابع انسانی

شروع سال ۱۴۰۰ با

اجرای
کانون ارزیـابــی پتروشیمی خلیج فارس

۰
روز
۰
نفر ارزیابی

دپارتمان ارزیابی و توسعه معنا

دپارتمان ارزیابی و توسعه، در ادامه فعالیت‌های موسسه معنا برای توسعه توان مدیریت در ایران، راه‌اندازی شده ‌است. وظیفه این دپارتمان ارزیابی شایستگی‌های مدیریتی و پیشنهاد برنامه توسعه‌ برای مدیران سازمان‌های دولتی و خصوصی است. بنابه درخواست سازمان‌ها، اعضای این دپارتمان به صورت مشاور در کنار ایشان قرار می‌گیرند تا برنامه و اهداف توسعه‌ای مشخص‌ شده را برای مدیران به نتیجه برسانند و مدیران را برای پروژه‌های بزرگ‌تر یا سمت‌های بالاتر در سازمان‌ها آماده نمایند.

همکاری با موسسه psi a&dc

موسسه معنا با یکی از نام‌دارترین موسسات ارزیابی و توسعه در جهان قراردادی منعقد کرده است تا از تجربیات این سازمان در عرصه بین‌المللی بهره‌مند گردد. شرکت psi|a&dc تجربه‌ای بیش از سی سال در حوزه ارزیابی و توسعه داشته و جزو شرکت‌هایی است که بهترین خدمات را در این زمینه در کشورهای مختلف جهان ارائه می‌کند.

دوره بین‌المللی تربیت ارزیاب حرفه‌ای

دوره‌ی «دانش و مهارت‌های لازم جهت برگزاری کانون ارزیابی psi|a&dc» دوره منحصربه‌فردی است که سرفصل‌های دوره تربیت ارزیاب را به صورت کامل پوشش می‌دهد. این دوره مطابق با استانداردهای بین‌المللی شرکت psi|a&dc برگزار می‌شود. با توجه به تمرکز بر جنبه‌ی کارگاهی و عملی بودن این دوره و برگزاری دوره به صورت ۸۰% عملی و ۲۰% تئوری، تعداد مجاز شرکت‌کنندگان در هر کلاس ۱۲ نفر خواهد بود و پس از پایان دوره به شرکت‌کنندگان واجد شرایط گواهینامه اعطا خواهد شد.

امکان اخذ گواهینامه بین‌المللی

شرکت psi|a&dc یکی از صاحب‌نام‌ترین موسسات ارزیابی و توسعه در جهان است که با بیش از چند دهه تجربه در حوزه ارزیابی و توسعه در عرصه بین‌المللی حضوری فعال دارد و در کشورهای مختلف دنیا و در صنایع مختلف به ارائه خدمات مرتبط می‌پردازد. معنا، به عنوان شریک تجاری شرکت psi|a&dc در ایران، امکان حضور در دوره استاندارد بین‌المللی «دانش و مهارت‌های لازم در برگزاری کانون ارزیابی» این شرکت و اخذ گواهینامه بین‌المللی مربوطه را برای متقاضیان واجد شرایط فراهم کرده است.

مدل توسعه LIVED

امروزه، رهبران موفق را رهبرانی می‌دانند که با توجه به شرایط مختلف و ارزش‌های متفاوت، بتوانند سازمان را به مقاصد آن برسانند.
در واقع رهبران برحسب واکنشی که به شرایط نشان می‌دهند، می‌توانند رهبران موفقی باشند نه ویژگی‌های ثابت رفتاری آنان.

بررسی‌ها و تحقیقات نشان می‌دهد رهبران برای موفقیت در سازمان‌ها، باید با شرایط محیطی خود، با پنج ویژگی روبه‌رو شوند:

Learning 
رهبرانی با این ویژگی سرعت مناسب در واکنش به تغییرات محیطی را دارند، اشتباهات خود و سازمان را می‌بینند، از آن می‌آموزند و از انعطاف‌پذیری لازم برای ایجاد تغییر برخوردارند.

Intellect
این ویژگی سبب می‌شود رهبران به درستی اعداد و ارقام را درک کنند و با استفاده از گزارش‌ها تصمیمات منطقی بگیرند.

Values
این ویژگی به صداقت، درستی، احترام و حفظ کرامت افراد مرتبط است.

Emotions
این ویژگی سبب می‌شود تا رهبران احساسات خود را درک کنند، به احساسات و واکنش‌های افراد، واکنش مناسبی نشان دهند و قدرت متقاعدکنندگی بالاتری داشته باشند.

Drive
رهبری با این ویژگی می‌تواند افراد را در مسیر درست به حرکت وا دارد، برای آنان هدف‌گذاری کند و موجب حرکت آنان شود.

کانون ارزیابی

کانـون ارزیابـی فرآیندی اسـت کـه با ارزیابی شایسـتگی‌های افـراد جهت انتخاب و ارتقـا، تغییر محسوسـی را در عملکرد سـازمان ایجاد می‌کند. دپارتمـان ارزیابی و توسعه معنا، می‌کوشـد تا سازمان‌ها در شـرایط پر ابهام فعلـی، از بهترین روش تصمیم‌گیـری در انتخـاب و ارتقـای افراد بهره‌مند شـوند.
مزایای کانون ارزیابی:
ویژگی‌های یک نیروی انسانی شایسته، بر اساس شغل مورد نظر، صنعت مورد فعالیت، ارزش‌ها و فرهنگ سازمان تعیین شود.
یک ارتقا و یا انتخاب عادلانه و بر اساس ویژگی‌های مورد نظر سازمان انجام شود.
به دلیل وجود چند ابزار و وجود یک چارچوب، احتمال خطا را در انتها کاهش می‌دهد.
نقاط قوت و قابل بهبود افراد مشخص می‌شود.
خروجی کانون می‌تواند به عنوان ورودی سایر فرایندها مانند جانشین‌پروری و مدیریت استعدادها در سازمان مورد استفاده قرار گیرد. عملکرد ارزیابی‌شوندگان را در شغل موردنظر پیش‌بینی شود. از همه مهم‌تر این که در صورت اجرای درست کانون ارزیابی، سازمان قادر است فرد درست را در شغل درست قرار دهد.

مقاله‌های مربوط به ارزیابی و توسعه منابع انسانی