مرداد, 1397 بدون نظر دپارتمان مدیریت, مقاله مدیریت, موسسه معنا

MBA چگونه درآمد افراد را بالا می‌‏برد؟ 

مصاحبه با دانش‌پذیران

من توانستم ۶ ماه اول دوره MBA 70 میلیون فروش داشته باشم و این رقم در ۶ ماهه دوم به ۳۰۰ میلیون رسید”.(نسرین بدری، دانش‏پذیر MBA حرفه‏‌ای‏ دانشگاه شهید بهشتی در گفتگو با ما روند رشد کسب‏‌و‏کار خود را بیان می‏‌کند و اینکه MBA چگونه درآمد افراد را بالا می‌‏برد؟). 

• خانم بدری لطفا خودتان را معرفی کنید؟

من نسرین بدری متولد فروردین ۱۳۶۴ هستم.کارم را با طراحی شروع کردم و نزدیک به ۱۳ سال است که در صنعت چاپ مشغول به کار هستم.

• هدفتان از شرکت در دوره‌های MBA چه بوده؟

من همزمان با شروع دوره‌یMBA کسب‌وکار خودم را شروع کردم و قصد داشتم که ۱۳ سال تجربه در حوزه‌ی چاپ را خودم به‌کار ببندم؛ ولی از لحاظ علمی اطلاعات کامل را برای مدیریت و رهبری کسب‌وکار خودم نداشتم و احساس کردم دوره‌یMBA می‏‌تواند به من کمک کند و همینطور هم شد.

• آیا به اهداف خودتان رسیدید و اگر به گذشته برگردید دوباره MBA می‏خوانید؟

قطعاً با دقت بیشتری این دوره را می‏خوانم چون کمکم کرد که تجربیات خودم را با آزمون و خطا و با دقت بیشتری بکار ببندم. در ابتدا که کارم را شروع کردم صفر بودم و با اطلاعات و علمی که از این دوره به دست آوردم توانستم در مدت ۶ ماه اول پیشرفت خوبی در کارم داشته باشم. در ۶ ماه دوم که همزمان با پایان دوره MBA بود، توانستم رشد چند برابری داشته باشم و این شروع پیشرفت های من است.

• دوره‌ی MBA چگونه باعث پیشرفت شما شد؟

بیشتر افراد از سطوح مدیریتی مختلف وارد دوره شدند و من توانستم ارتباط خوبی با همکلاسی‏‌ها برقرار کنم. من توانستم ۶ ماه اول ۷۰ میلیون فروش داشته باشم و این رقم در ۶ ماهه دوم به ۳۰۰ میلیون رسید.این‌جا موقعیت کسب درآمد خوبی وجود داشت و من توانستم خدمات خود را در طول دوره به دوستان هم دوره‌ای‌ام بفروشم.به نظر من دوره‌یMBAدوره‌ای است که افراد با هر هدفی که به دوره وارد شوند به آن می‏رسند مثل علم، ارتباطات،تجربه.

من کارآفرین هم بودم و از ترم دوم به فکر گسترش کارم افتادم. با توجه به این‌که کار چاپ نیاز به سرمایه‌ی زیادی دارد و شما در حد متوسط نیاز به ۱ میلیارد سرمایه دارید، بعد از ۸ ماه به این نتیجه رسیدم که تجربیات و پتانسیل فروش خودم را با سرمایه‌ی دیگران ترکیب کنم و با یک چاپخانه که تمام سرمایه و دستگاه‏‌ها را داشت صحبت کردم. با توجه به پتانسیل فروشی که از طرف مشتریانم داشتم، شرکت خودم را داخل یک چاپخانه بردم و بسیاری از هزینه‏‌های من پایین آمد و پیشرفت رو به جلوی خوبی کردم.

• چرا دانشگاه شهید بهشتی را انتخاب کردید؟

دانشگاه شهید بهشتی یک برند آموزشی است و قطعا با خیلی از مراکز فرق دارد. دوره‌ی MBA یک‏ساله حرفه‏ای،‌ یک دوره تخصصی است که مطمئناً اطلاعاتی که در آن داده می‏شود و اساتیدی که برای تدریس گزینش شده‏ اند در سطح بالایی هستند. دلیل دیگرش این است که دانشکده به منزلم نزدیک بود و می‌توانستم به‌راحتی رفت‌و‌آمد کنم. امیدوارم بتوانم در مراحل بعدی دوره ‌یDBAرا هم در همین جا ادامه دهم.

• پیام شما برای کسانی که می‏خواهند MBAبخوانند یا نمی‏خواهند این دوره را بگذرانند چیست؟

به کسانی که نمی‏خواهندMBA بخوانند توصیه می‏کنم این دوره را بخوانند چون حتی اگر کسب‌وکار هم نداشته باشید مهارت‌هایی که در این دوره فرامی‌گیرید به شما کمک می‌کند تا بتوانید منابع انسانی، اطرافیان و منابع مالی را مدیریت کنید و به دوره‌یMBA به چشم یک دوره‌ی موثر نگاه کنید.به کسانی که می‏خواهندMBA بخوانند توصیه می‏کنم که هدف مشخصی داشته باشند چون کسی که هدفش مشخص باشد سطح دیدگاه و خواسته‌اش هم از دوره‌یMBAشفاف و روشن است و می‏تواند باشرکت در این دوره به اهدافش دست پیدا کند. اگر افراد هدف نداشته باشند شاید MBA برای آنها مفید نباشد.وقتی نظرات بررسی می‏شود دیدگاه‌های متفاوتی در این مورد بیان می‏شود که نشان‌دهنده‌ی اهداف متفاوت افراد است.

• حرف آخر

از شما خیلی تشکر می‌کنم و مطمئنم موسسه‌ی معنا و دپارتمانMBAدانشگاه شهید بهشتی هر سال پخته‌تر و بزرگ‌تر می‌شود و تجربه‌ی بیشتری کسب می‌کند و توقع ما هم همین است. من مرتب پیگیر برگزاری سمینارهای این دوره هستم.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

برچسب ها
درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *