آذر, 1397 بدون نظر دپارتمان مدیریت, مقاله مدیریت, موسسه معنا

چرا MBA برای حرفه‌تان مهم است؟         

 

مهم نیست که تمرکزتان در حوزه کسب‌وکار بر چه چیزی معطوف است، تمایل برای شرکت در دانشکده‌ی کسب‌وکار تجربه‌ای است که زندگیتان را تغییر داده و دیدگاهتان را بازتر می‌کند. خواه در مدیریت زنجیره‌ی تامین یا کارآفرینی، بازاریابی یا مدیریت داده متخصص شوید، تلاش برای گرفتن مدرک MBA می‌تواند باعث رونق عظیمی در حرفه‌ی شما در دنیای کسب‌وکار شود.

شرکت در دانشکده‌ی MBA مسئولیت قابل‌توجهی است اما گرفتن مدرک MBA می‌تواند راه‌های گسترده‌ای را برای موفقیت و فرصت در دنیای کسب‌وکار باز کند.

در این مطلب به سه دلیلی می‌پردازیم که نشان دهیم چرا MBA برای حرفه‌تان مهم است.

۱- MBA دیدگاه جهانی‌تان را نسبت به کسب‌وکار گسترش می‌دهد

در طول دوره‌ی مدیریت ارشد کسب‌وکار، دانش کسب‌وکار خود را ارتقا می‌دهید تا مشکلات بزرگ و سنگین در دنیای کسب‌وکار را مورد توجه قرار دهید و ببینید چگونه بخش‌ها و تخصص‌های مختلف باید به این مشکلات رسیدگی کنند و مهم‌تر از همه چگونه صنایع مختلف با هم ارتباط دارند و مشارکت می‌کنند.

مطالعات پیشرفته به افزایش تفکر سطح‌بالا در مورد هر موضوع مورد نظر کمک می‌کند. یادگیری تفکر در مورد تصویر بزرگتر بخشی اساسی است که در مدیریت ارشد کسب‌وکار دنبال می‌شود و به شما در توسعه‌ی شغلی و دستیابی به سطوح بالاتری از موفقیت در کسب‌وکار کمک می‌کند.

۲- برنامه‌ی MBA مدیریت موثر را به شما می‌آموزد

کسانی که در دانشکده‌های MBA شرکت می‌کنند اغلب به این دلیل این کار را می‌کنند که به سمت‌های اجرایی سطح بالاتر علاقه‌مند هستند که نه تنها برای افرادی با مدرک مدیریت ارشد کسب‌وکار در دسترس است بلکه به مهارت‌های مدیریتی واقعا موثر نیاز دارد.

دانشکده‌های کسب‌وکار در سطح کارشناسی ارشد به پرورش و بهره‌برداری از مهارت‌های مدیریتی‌تان کمک می‌کند- و اگر به دروسی که به شما یاد می‌دهد چطور به نحو موثری افراد را اداره کنید، توجه دقیق نمایید، این مسیر رو به بالا را نه تنها راحت‌تر بلکه سریع‌تر نیز می‌یابید. یادگیری تعامل سازنده با مردم، اصل و مرکز کسب‌وکار است و یادگیری نحوه‌ی مدیریت صحیح مردم را نمی‌توان به عنوان یک ضرورت دست کم گرفت.

۳- دوره‌ی MBA شبکه‌ی شما را گسترش می‌دهد

شرکت در دانشکده‌ی کسب‌وکار شما را در بین متخصصان و دانشجویان باانگیزه و اختصاصی قرار می‌دهد- زمانی که تحصیلاتتان را به اتمام رساندید، بسیاری از این افراد در بخشی از شبکه‌ی کسب‌وکار شما قرار می‌گیرند.

دانشکده‌های سراسر جهان مدرک کارشناسی ارشد را در مدیریت کسب‌وکار ارائه می‌دهند که می‌تواند شبکه و آگاهی فرهنگی شما را در صورتی که ذهنیتی جهانی دارید‌، گسترش دهد- فارغ از اینکه بخواهید دوره‌ی MBA را در ایتالیا، ژاپن، ایالات متحده یا برزیل به اتمام برسانید یا خیر.

دوره‌های مرتبط:

شرکت در همایش رایگان MBA 

برای مثال دانشکده‌ی کسب‌وکار بولونیا در ایتالیا چندین دوره‌ی کارشناسی ارشد را در زمینه‌ی مدیریت کسب‌وکار ارائه می‌دهد که شامل دوره‌ی فشرده‌ی یک ساله هم به زبان ایتالیایی و هم انگلیسی است. مدت‌های مدیدی است که ایتالیا مقصد اصلی برای کسب‌وکار و تجارت بوده است و تلاش برای گرفتن مدرک MBA را ارزشمند می‌سازد.

منبع مقاله:

careermetis

ترجمه:

موسسه معنا

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

برچسب ها
درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *