دی, 1397 بدون نظر اخبار, اخبار مدیریت, موسسه معنا, همایش مدیران آینده

بی اعتمادی به کار جمعی، آفت حوزه مدیریت

دکتر قلی پور در دومین همایش ملی شناسایی و پرروش مدیران اینده تاکید کرد:
بی اعتمادی به کار جمعی، آفت حوزه مدیریت

دکترقلی‌پور استاد تمام دانشگاه تهران و رئیس شورای سیاست‌گذاری دومین همایش شناسایی و پرورش مدیران آینده که به همت موسسه توسعه مدیریت و فن معنا، روز چهارشنبه درسالن همایش‌های بین‌المللی کتابخانه ملی برگزار شد، در سخنرانی خود بیان کرد که بدون توجه و باور کار جمعی و بهره گیری از تجارب دیگران نمی توان به شایسته سالاری و شایسته گزینی بعنوان یکی از مولفه های حوزه مدیریتی در کشور دست یافت.

” دکتر آرین قلی پور” در این همایش با تاکید بر اهمیت شایستگی در سمت‌های کلیدی سازمان، با بیان این مطلب گفت: در کشور ما هیچ فردی دنبال انتخاب افراد ناشایست در بخشهای مدیریتی نیست و همه از شایسته سالاری صحبت می کنند این در حالی است که کمتر کسی به این اصل واقف است که شناسایی درست یک فرد برای مدیریت مقدم بر پرورش مدیریتی او خواهد بود.

او بهره‌مندی فرد از دانش، مهارت، توانایی و ویژگی‌های شخصی را از مولفه‌های لازم در تعریف شایستگی برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه در قانون کار ما دانش لازم برای پذیرش یک مدیر را صرفا مدرک تحصیلی او می‌دانند این در حالی است که ویژگی‌های فردی خیلی مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

دکتر قلی پور در ادامه مهارت، توانایی و بینش و نگرش ها را از دیگر ابعاد شایستگی‌های یک فرد برای پرورش در حوزه مدیریتی برشمرد و گفت: نکته مهمی که باید در انتخاب مدیران اینده بدان توجه کنیم ساخت شایستگی‌ها در افراد است چرا که تنها در سایه توسعه شایستگی‌های خود می‌توانیم برای ساخت کشور قدم‌های جدی‌تری برداریم.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: حرکت به سمت سطوح مختلف شایستگی اعم از دانش منابع انسانی، دانش رفتار سازمانی، دانش حقوق و قانون کار و تامین اجتماعی، دانش اماری و اکسل و دانش زبان انگلیسی در کانون‌های ارزیابی مهم است .

دکتر قلی پور که در همایش به ارائه مطالبی در حوزه آشنایی با مفهوم ابعاد، و سطوح شایستگی در مدل ۳۴۰۰ پرداخت و با مقایسه الگوهایی خارجی و داخلی شایستگی‌های سازمانی را برای شرکت‌کنندگان تشریح کرد.

درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *