دی, 1397 بدون نظر اخبار, اخبار مدیریت, موسسه معنا, همایش مدیران آینده

مهاجرت افراد شایسته، مولود رابطه گری‌های ناشایست در انتخاب مدیران

رئیس سنجش و ارزشیابی کارکنان شرکت ملی نفت ایران:

مهاجرت افراد شایسته ، مولود رابطه گری‌های ناشایست در انتخاب مدیران
رئیس سنجش و ارزشیابی کارکنان شرکت ملی نفت ایران، دکتر مجید سلیمی در سخنرانی خود در دومین همایش ملی شناسایی و پرروش مدیران آینده که در روز چهارشنبه ۱۲ دیماه ۹۷ به همت موسسه معنا در سالن همایش‌های بین المللی کتابخانه ملی ایران برگزار شد، انتخاب افراد ناشایست در سمت‌های مدیریتی را علت بروز چالش مهاجرت افراد شایسته و لایق به خارج از کشور دانست.

دکتر مجید سلیمی با اشاره به کارنامه موفق مدیران مهاجرتی در خارج از مرزها افزود: ما امروز در حوزه نظام ارزیابی و توسعه ایران با چند چالش مهم و اساسی روبرو هستیم که ریشه در فرهنگ ملی، فرهنگ سازمانی و مرکز ارزیابی دارند.

او ادامه داد: ما ایرانی ها افرادی رابطه گرا هستیم و همین رفتار که برگرفته از فرهنگ ملی ماست نقش مهمی در انتخاب افراد در پست‌های مختلف مدیریتی و درنهایت کارنامه‌های ناموفق بخش قابل توجهی از این افراد بوده و هستیم.

رئیس سنجش و ارزشیابی کارکنان شرکت ملی نفت ایران گفت: بی‌توجهی به شایستگی‌های موجود و انتخاب مدیران بر اساس رابطه‌گری امر مهمی است که نتیجه‌اش مهاجرت افراد شایسته و توانمند به خارج از کشور شده‌است. درکنار این موضوع بالارفتن سن مدیران سازمانی، رقابت‌های منطقه‌ای و جهانی و عدم توجه به مدیریت حرفه‌ای از دیگر عواملی است که نمی‌تواند راه انتخاب مدیران لایق و شایسته را در ایران به سرانجام برساند.

سلیمی با تاکید بر ضرورت پرهیز سازمان‌ها از مدگرایی اظهار داشت: ما امروز از نبود مدیریت عملکرد رنج می‌بریم و در سایه بی‌توجهی به ویژگی‌های مهم شایستگی افراد اعم از قابل تشخیص بودن و قابل توسعه بودن شایستگی‌ها نتوانسته‌ایم عملکرد مطلوبی در این مسیر از خود به یادگار بگذاریم.

درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *