دی, 1397 بدون نظر اخبار, رویداد, موسسه معنا, همایش مدیران آینده

رهبری تغییر نیاز مبرم سازمان‌هاست

دکتر محمد علی بابایی زکلیکی در دومین همایش ملی شناسایی و پرورش مدیران آینده

دکتر محمد علی بابایی زکلیکی استاد دانشگاه الزهرا درسخنرانی خود در دومین همایش ملی شناسایی و پرورش مدیران آینده که روز چهارشنبه ۱۲ دی‌ماه به همت موسسه توسعه مدیریت و فن معنا و با همکاری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و انجمن مدیریت دولتی ایران در سالن همایش‌های بین‌المللی کتابخانه ملی ایران برگزارشد، گفت: رهبری تغییر نیاز مبرم این روزهای دستگاه‌های اجرایی کشور است.

او در ارتباط با حضور شایستگی‌های لازم در سازمان‌ها افزود: مطالعات حکایت از آن دارد که بین ۳۰ تا ۷۵ درصد افراد دنیا از عم شایستگی‌ها در انتصاب پست‌ها گلایه‌مندند و بین ۶۵ تا ۷۵ درصد افراد هم روسای خود را بدترین جنبه کاری خود معرفی می‌کنند.

او در ادامه توضیحات خود پیرامون توسعه شایستگی رهبری برای مدیران گفت: واقعیت این است که همه استعداد رهبری دارند و باید به همه اجازه داد با ورود به این عرصه خلاقیت‌های خود را در معرض نمایش قرار دهند.
او با بیان این که مدیریت و رهبری پیچیدگی های خاص خود را دارد افزود: در برابر پیچیدگی‌های این عرصه نه تنها کشور ما که حتی کشورهای غربی هم چالش دارند.

دکتر محمدعلی بابایی با بیان این که لازمه ورود به عرصه رهبری داشتن هویت، توجه به اصول مدیریتی و ممارست فراوان در توسعه این مهم است افزود: رهبری و هر شایستگی دیگر مانند کوهی بی انتها هستند که امکان توسعه‌اشان وجود دارد.

او در ادامه با بیان این که رهبران ۷۰ درصد از مهارت‌هایشان را از طریق تجربه و ۳۰ درصد را فقط با تکیه بر مطالعه‌ کسب می‌کنند اظهار داشت: لزومی ندارد یک نفر برای رهبری کردن و رهبر بودن کتاب‌های زیادی بخواند یا اطلاع از نظریه‌های مختلف داشته باشد دانستن اینها به معنی رهبر بودن نیست باید تمرکزش بر رهبر بودن باشد.

برچسب ها
درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *