بهمن, 1397 بدون نظر دپارتمان مدیریت, مقاله مدیریت, موسسه معنا

پنج مزیت MBA برای کارفرمایتان

اگر با کارفرمای خودتان این موضوع را مطرح کنید که قصد شرکت در دوره‌ MBA را دارید،‌ احتمالاً سوالی که می‌شنوید این است که «چرا باید از مشارکت شما در این دوره حمایت کنیم؟». با توجه به زمان و تعهدات زمانی که MBA از شرکت‌کنندگان می‌طلبد، این سوال به‌جا است که آیا کارفرمایتان در نظر دارد حامی مالی دوره‌ تحصیلتان باشد یا خیر.

خوشبختانه، MBA نه تنها باعث پیشرفت حرفه‌ای‌تان می‌شود، بلکه مزایای متعددی برای شرکتتان دارد. متخصصان با شرکت در دوره‌ MBA پنج  مزیت برای کارفرمایان خودشان خلق خواهند کرد:

ورود ایده‌های جدید به محل کار

MBA به شما این امکان را می‌دهد که مفاهیم تازه‌به‌دست‌آمده در کلاس، ​​دانش، و ابزارهای آموخته شده از همکاران و اساتید متخصص را به محل کار خود منتقل کرده و آنها را به‌کار برید.

تبدیل شدن به رهبری بهتر

در طول اکثر دوره‌های MBA، آماده‌سازی کسب‌وکار و آموزش رهبری ارائه می‌شود و به شرکت‌کنندگان کمک می‌کنند بیشتر در مورد خود و سبک‌های مدیریتی‌شان بیاموزند. چنین پیشرفت‌هایی، افراد را رهبرانی موثرتر در کار و در عمل می‌سازد.

اعمال پروژه‌های تیمی/ مشاوره‌ای به شرکتتان

دانش‌آموختگان می‌توانند پروژه‌های تیمی/ مشاوره‌ای دوره‌ی MBA را در شرکت‌هایشان اجرا کنند و مسائل و چالش‌های عمده را برای کارفرمایان خود حل کنند. دانش‌آموختگان MBA به عنوان مشاور «داخلی» با درک کامل از فرهنگ و پویایی داخلی سازمانشان می‌توانند ارزش واقعی خلق و در هزینه‌های سنگین مشاوره خارجی کارفرمایان صرفه‌جویی ‌کنند.

پیوند کارفرمایتان به شبکه‌ای وسیع‌تر و عمیق‌تر از افراد مستعد

متقاضیان دوره‌ی MBA می‌توانند شبکه‌های کسب‌وکار خود را از طریق دوره‌های انتخابی بین‌المللی، اساتید باتجربه و همچنین از طریق جامعه‌ بین‌المللی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان موسسه گسترش دهند. آنها به این ترتیب می‌توانند ارتباطاتی برقرار کنند که می‌تواند بلافاصله به آنها در نقش‌های حرفه‌ای فعلی‌شان کمک کند.

ایجاد موقعیت‌های بین‌المللی برای سازمانتان

شرکت‌کنندگان در دوره‌ MBA از طریق دوره‌های انتخابی بین‌المللی به کارشناسان کسب‌وکار در سطح جهانی تبدیل می‌شوند که آنها را قادر می‌سازد وجهه‌ خود را بین‌المللی کرده، ارتباطات جهانی ایجاد کنند، و در مورد فرصت‌های جهانی که به‌طور بالقوه برای سازمان‌هایشان جذاب است، بیاموزند.

متقاعد و همراه کردن کارفرمایتان همیشه کار آسانی نیست اما گامی ضروری است. با وجود این که اکثر برنامه‌های MBA نیازی به پشتیبانی رسمی از سوی کارفرمایتان ندارند، مهم است که تأیید کارفرمای خود را خصوصاً برای وقتی که باید از کار دور باشید، بگیرید. MBA، مزایای بی‌منتهایی برای کارفرمایانی دارد که اغلب متوجه نمی‌شوند از توسعه‌ی مهارت‌های مدیریت و رهبریتان به اندازه شما بهره‌مند خواهند شد.

دوره‌های مرتبط:

شرکت در همایش رایگان MBA 

شما درحال‌حاضر مدیر اجرایی بااستعدادی هستید، بنابراین وقت آن است که از توانایی مذاکره و متقاعد ساختن دیگران به نفع خودتان و شرکتتان استفاده کنید!

منبع مقاله:

topmba

ترجمه:

موسسه معنا

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

برچسب ها
درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *