شهریور, 1398 بدون نظر اخبار, اخبار مدیریت, موسسه معنا

نشر هنوز میزبان معارفه کتاب منحنی دوم

سیری در اندیشه منحنی دوم و معرفی آثار و دیدگاه‌های چارلز هندی
با حضور مسعود بینش در کتابفروشی هنوز

روز گذشته نشر هنوز، در سری رویدادهای نوبت_هنوز، میزبان معارفه اندیشه منحنی دوم و آثار چارلز هندی بود.
یازدهمین رویداد نوبت هنوز که غالبا به موضوعاتی حول ادبیات، موسیقی، روانشناسی و اندیشه می‌پردازد، با حضور مسعود بینش، نویسنده، مترجم و تحلیلگر آثار چارلز هندی، مروری بر آثار و دیدگاه‌های این فیلسوف اجتماعی ایرلندی داشت. او که پیش از این تالیفات متعددی در زمینه مدیریت و سازمان داشته است، با نگاهی به مجموع آثار هندی و کنار هم قرار دادن مفاهیم بنیادی تالیفات او، چکیده‌ای از دیدگاه‌های کلیدی نویسنده را در موضوعات تغییر، تعلیم و تربیت، سازمان، جامعه و انسان، تشریح کرد.

منحنی دوم، جامعه خ.ا.ب، سازمان شهروندی، تفکر دوناتی، جامعه پانزی و … از مفاهیم و اصطلاحاتی هستند که هندی در کتاب‌های خود آنها را تعریف می‌کند و با توسل به تمثیل و داستان برای مخاطب پرسشگر خود تفهیم می‌کند.

منحنی دوم، آخرین اثر چارلز هندی که به تازگی توسط تشرکتاب معنا ترجمه و منتشر شده است، در کنار سایر آثار ترجمه شده از این نویسنده (خدایان مدیریت، روح تشنه، عصر سنت‌گریزی، پیل و پشه) توصیفی از دنیای متاثر از تحولات عصر اطلاعات را ارائه می‌کند و چشم‌اندازی از دنیای آینده درعرصه‌های فردی، اجتماعی، سازمانی، خانوادگی و حتی ملی را به تصویر می‌کشد و با ایجاد پرسش در ذهن مخاطب او را به بازنگری در نقش‌هایی که دارد_اعم از شهروند، مدیر، دانشجو، کارمند، سیاستمدار، والدین و …_ دعوت می‌کند.

second curve

بیشتر بخوانید:

ردپای منحنی دوم در عرصه‌های گوناگون
برگزاری دومین «رویداد ردپا» با موضوع «منحنی دوم»

منحنی دوم، استعاره‌ای از ایجاد هوشمندانه‌ی تغییر و پذیرفتن چالش‌های همراه با آن، پیش از رسیدن به نقطه اوج است _که به تعبیرهندی همان لحظه رویارویی با سراشیبی افول در پیش روست_ که در این کتاب فرصتی برای جبران هرگونه نارسایی در منحنی نخست شمرده شده تا خود را رها سازیم و نشان دهیم که برای ایجاد آینده‌ای بهتر از گذشته بسیار آموخته‌ایم.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

برچسب ها
درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *