شهریور, 1398 بدون نظر اخبار, اخبار مدیریت, موسسه معنا

سخنزانی مهندس شیدا جعفری در همایش «جایگاه مناسب مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها»

در این همایش که روز پنج‌شنبه۹۸  هفت شهریور۹۸ در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار شد، شیدا جعفری، مدیر عامل آرنیک و مدیر کانون‌های ارزیابی موسسه معنا در خصوص engagement سخنرانى کرد.

واقعیت این است که برای انجام هر کار با کارایی بالا بیش از آنکه به توانایی نیاز باشد انگیزه مورد نیاز است. تئوری‌های اولیه مدیریت نیروی انسانی بر ایجاد انگیزه بر اساس پرداخت‌های مالی تاکید داشتند اما بررسی‌های متمادی خصوصا در سا‌ل‌های اخیر نشان داده است که برای انجام کار خوب و ایجاد بهره‌وری در نیروی انسانی نه تنها پول کافی نیست بلکه گاهی اوقات می‌تواند انگیزه‌های درونی افراد را نیز نابود کند.

Employee Engagement که در مجموعه ما با عنوان اشتیاق شغلی شناخته می‌شود یکی از مهمترین پارامترهای ایجاد اثربخشی در نیروی انسانی است و امروزه برای سنجش و توسعه آن در شرکت‌های مختلف تلاش‌های فراوانی در جریان است.

ما در یک گروه تحقیقاتی بر اساس مدل اشتیاق شغلی که خودمان تدوین نموده‌ایم راهکارهای مرتبط با بهبود اشتیاق شغلی و تعهد سازمانی را ارائه می‌دهیم.

این خدمات شامل سنجش اشتیاق شغلی در نیروی انسانی و سپس مشارکت در فرآیند جذب نیروی انسانی متناسب با هر پست، آموزش و کوچینگ مدیران ارشد و مدیران میانی سازمان در راستای بهبود مهارت‌های مدیریتی و رفتاری، آموزش و کوچینگ پرسنل و اعضای سازمان برای توسعه مهارت‌های رفتاری و مهارت‌های کار تیمی و راه اندازی و بازنگری فرآیندهای مدیریت نیروی انسانی(جبران خدمت، ارزیابی عملکرد، ارتقای شغلی و …) می‌باشد.

این خدمات شامل سنجش اشتیاق شغلی در نیروی انسانی و سپس مشارکت در فرآیند جذب نیروی انسانی متناسب با هر پست، آموزش و کوچینگ مدیران ارشد و مدیران میانی سازمان در راستای بهبود مهارت‌های مدیریتی و رفتاری، آموزش و کوچینگ پرسنل و اعضای سازمان برای توسعه مهارت‌های رفتاری و مهارت‌های کار تیمی و راه اندازی و بازنگری فرآیندهای مدیریت نیروی انسانی (جبران خدمت، ارزیابی عملکرد، ارتقای شغلی و …) می‌باشد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

برچسب ها
درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *