شهریور, 1398 بدون نظر دپارتمان معماری و ساختمان, مقاله معماری, موسسه معنا

بازسازی خانه آزیموته

ساختمان در ناحیه‌ای روستایی در فاصله حدودا ۳ کیلومتری از مرکز استرموز/آلنتژو قرار گرفته است. چشم انداز و محیط طبیعی آن بسیار جذاب بوده و می‌تواند لحظات جالبی از فراغت و تعمق را در پی داشته باشد. این واحد توریستی قطعا یکی از نیروهای محرک در گسترش کل فرهنگ منطقه‌ای، پخت و پز و نوشیدنی استروموز بوده است.

معماران :آرکویتکتورار(Arquitecturar)

  • مکان: ۷۱۰۰ سانتا ماریا، پرتغال
  • معماران سرپرست: ژوائو کالوینو، آلکساندره فریرا
  • مساحت: ۰ m2
  • عکس ها: فرانسیسکو نوگیرا
  • تولید کنندگان

BANDALUXExtrusalFlosGroheKronotexMitsubishi ElectricPentairRoca, Salto, Vulcano, Autodesk

این پروژه به منظور بسط و تغییر بخشی از ساختمان موجود در نظر گرفته شده بود چرا که ساختمان در وضعیت پیشرفته‌ای از اضمحلال قرار داشت. هدف این کار ایجاد ویژگی‌های کارا و عملی برای ارائه کیفیت توریستی بالا و پاسخ به برنامه‌های توریسم تبلیغ‌کننده آن بود. بنابراین، بخشی از ساختمان مخروبه موجود پایدار و مرمت گشت، تا به «دروازه‌ای» برای ورود میهمانان تبدیل شود و گواه سابقه تاریخی این محل از طریق نگهداری مبنای از پیش موجود آن، حفظ گردد.

با در نظر داشتن ساختمان از قبل موجود، یک ساختمان توریستی جدید پدید آمد که زبان معماری معاصر را ارائه می‌کرد، یعنی زبانی که دارای تضادی هماهنگ با معماری محلی حفظ شده است. ساختمان جدید اندکی فضادار تر شده است تا حیاط پذیرش و ناحیه استقرار فضای باز در آن به وجود آید.

از این حیاط، می‌توان نگاهی نیز به شهر استرموز داشت؛ یعنی چشم‌اندازی که از ساختمان می‌گذرد و به ناحیه استخر فضای باز منتهی می‌شود. این استخر یکی از عناصر اساسی و مفهومی در توسعه پروژه بوده است. کازا آزیموته شامل ۲ ناحیه جدا، یک ناحیه اختصاص یافته برای ۶ واحد سکونتی (۴ اتاق و ۲ سوئیت) و یک ناحیه خصوصی است.

منبع مقاله:

StArchdaily
ترجمه:
موسسه معنا

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

برچسب ها
درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *