اسفند, 1398 بدون نظر دپارتمان مدیریت, مقاله مدیریت, موسسه معنا

حرکتی کوچک برای تغییری بزرگ

ریزتعهدها زندگی شما را برای همیشه تغییر می‌دهند

کارولین ال آرنولد سال ۲۰۱۴

من وزن کم خواهم کرد. من منظم خواهم شد. بدهی‌هایم را پرداخت خواهم کرد.

باوجود اهداف بسیار زیبا، شما غالباً نمیتوانید تعهدات خود را حفظ کنید و آنها را از سالی نو به سالی دیگر منتقل خواهید کرد. کارولین ال آرنولد، استراتژیست وال‌استریت تکنولوژی، راه‌حلی عملی به ما نشان می‌دهد. برخلاف تعهدات سنتی که نویددهنده پاداش در یک روز دور دستند، ریزتعهدات یا همان تعهدات کوچک به‌طور دقیق و فوری نتیجه می‌دهند چراکه به انجام کاری کوچک تمرکز دارند، نه به تبدیل شما به موجودی دیگر. بازدید کنید https://pokemongohack.pl /

اولین ریزتعهد نویسنده کتاب اقدام به نوشتن تمام یادداشت‌های خود تنها و تنها در یک دفتر به‌جای یادداشت‌های پراکنده است که این اقدام کوچک بسیار موثرتر از سال‌ها تعهد به منظم‌تربودن بی‌عمل بوده است.

هفت شرط زیر ضامن موفقیت ریزتعهدات شما خواهند بود:

یک: «آسان باشد»: مثلاً به‌جای تعهد به جایگزینی وعده نهار خود با سالاد، تعهدی کوچک بدهید که قبل از نهار یک ظرف سالاد میل کنید که خود باعث کاهش میل زیاد به غذا می‌شود و نیز شاید به مرور جایگزین آن شود.

دو: «واضح و قابل پیگری در زمانی مشخص باشد»: باید مشخص شود چه چیز، چه زمانی و چگونه انجام خواهد شد.

سه: «یک ریزتعهد سریع اثر می‌کند»: به جای تعهد به مرتب نگه‌داشتن خانه، تعهد کنید هر روز رختخواب خود را بلافاصله بعد از بیدار شدن مرتب کنید. قول می‌دهم از همان روز اول شاهد اثرش خواهید بود.

چهار: «ریزتعهد، شخصی و مخصوص شماست»: برای واردکردن ورزش به زندگی خود باید به برنامه شخصی خودتان فکر کنید. مثلاً یک نفر می‌تواند تعهد کند هر روز دو طبقه پله را بدون آسانسور بالا برود، یا شخصی دیگر یک ایستگاه زودتر از اتوبوس پیاده شود.

پنج: «ریزتعهد جاذبه مثبت دارد»: کمی ابتکار به خرج دهید. به‌جای تعهد به آهسته غذا خوردن، متعهد شوید از ذره ذره غذای خود لذت ببرید!

شش: «ریزتعهد با سیگنال همراه است»: از سیگنال به‌عنوان اعلان اقدام به تعهد استفاده کنید. برای عمل به ریزتعهد خود نشانه‌گذاری کنید. مثلاً چک کردن ایمیل‌ها درست بعد از روشن کردن کامپیوتر، مسواک‌زدن قبل از رفتن به رختخواب.

هفت: «حداکثر دو ریزتعهد را همزمان انتخاب کنید»: بزرگ‌ترین اشتباهی که ممکن است بعد از خواندن این مطلب مرتکب شوید انتخاب لیستی از ریزتعهدهاست. لطفاً در برابر این وسوسه مقاومت کنید. برای تعهداتی که روزانه تکرار می‌شوند سه تا چهار هفته و به‌طور متوسط دو ماهی برای بقیه آنها زمان احتیاج خواهید داشت تا ریزتعهد به اقدامی ناخودآگاه تبدیل و ماندگار شود.

کلام آخر، از ریز تعهدات برای هر تغییر بزرگی در زندگی، کار و روابط خود می‌توانید بهره ببرید. فقط کافی‌ست که تعهد را به ریزتعهدات عملی، آسان، شخصی، با زمان مشخص و دارای سیگنال یادآورنده تقسیم کنید و به اندازه کافی در تکرار آن ممارست بورزید. بعد از آن می‌توانید به سراغ ریزتعهد بعدی بروید.

روایت:

فرزانه رفیعی

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *