آزمون ورودی دوره MBA یک‌ساله دانشگاه شهیدبهشتی

آزمون GMAT که مخفف عبارت (Graduate Management Admission Test) است و همانگونه که از نامش مشخص است، آزمونی برای پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی مدیریت است و امروزه به عنوان یکی از معتبرترین ابزارهای سنجش مهارت‌های فردی و ذهنی افراد  برای ورود به دانشگاه‌ها و مدارس مدیریتی در دنیا شناخته می‌شود. بسیاری از موسسات آموزشی و دانشگاه‌های معتبر برگزارکننده‌های دوره‌هایی مثل MBA، نمره آزمون GMAT را به عنوان یک معیار برای ارزیابی دانشجویان متقاضی درنظر می‌گیرند.

نحوه پذیرش دوره MBA یک‌ساله در دانشگاه شهیدبهشتی هم مانند بسیاری از دانشگاه‌ها و مدارس برتر مدیریتی دنیا از طریق این آزمون انجام می‌شود.

این آزمون که «سنجش استعداد تحصیلی در رشته مدیریت» خوانده می‌شود، در واقع خلاصه‌ی بومی و ترجمه شده از آزمون GMAT است.

در واحد MBA یک‌ساله دانشگاه شهید بهشتی این آزمون به صورت رایگان برگزار می‌شود. اما حتما باید بصورت تلفنی (۰۲۱۲۲۴۳۹۰۳۳) و یا آنلاین (از طریق زیر) برای آن ثبت‌نام شود:

زمان و مکان برگزاری

 آزمون ورودی دوره MBA یک‌ساله

مکان: ولنجک، دانشگاه شهیدبهشتی

ثبت نام در آزمون ورودی دوره MBA یک‌ساله

اطلاعات آزمون دوره MBA یک‌ساله دانشگاه شهید بهشتی

آزمون ورودی (سنجش استعداد تحصیلی برای رشته مدیریت) دوره MBA یک‌ساله بصورت تستی و به زبان فارسی است.
تعداد سوالات ۶۰ و مدت زمان آن ۱۰۰ دقیقه در نظر گرفته می‌شود.


بخش‌های آزمون چیست؟

این آزمون از چهار بخش کلی به شرح زیر تشکیل شده است:

الف- سوالات حل مساله:
این بخش مجموعه سوالات ۴ گزینه‌ای ترکیبی از ریاضی (در سطح ریاضیات دبیرستان) و هوش است.

ب- سوالات کفایت داده‌ها:
هر یک از مسایل کفایت داده‌ها از یک سوال و دو گزاره که در آنها اطلاعاتی داده شده است تشکیل می‌شود. در پاسخگویی به سوال، شما باید تشخیص دهید که آیا اطلاعات داده شده در گزاره‌ها برای پاسخ دادن به سوال مربوطه کفایت می‌کند یا خیر.

ج- سوالات استدلال منطقی و تحلیل متن:
این سرفصل مباحثی مانند تجزیه و تحلیل یک متن را شامل می‌شود. در این بخش از داوطلب خواسته می‌شود تا به تحلیل یک متن چند خطی بپردازد و سپس به سؤالی که در رابطه با متن پرسیده شده پاسخ دهد.

د- سوالات آشنایی با مسایل روز اقتصاد، مدیریت و کسب و کار

اطلاعات بیشتر درباره دوره MBA

ثبت‌نام در آزمون ورودی
دوره MBA یک‌ساله

  • (مثلا: 09121111111)

نظرات دانش پذیران

محمد حقیقی
محمد حقیقی - مدیر پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی در شرکت مپنا | مدیرعامل شرکت پیمانکاری آژند بنا با شرکت در این دوره و به کمک شبکه شکل‌گرفته بین دانش‌پذیران و مشاوره اساتید، توانستیم با دو نفر از دانش‌پذیران هم‌دوره و با اجرایی کردن ایده خلق‌شده در پروژه درس کارآفرینی در این دوره، یک شرکت به نام «آسان فناوران همراه رامان» در زمینه اپلیکیشن راه‌اندازی کنیم. این اپلیکیشن با نام «کنترات»، در زمینه خدمات در ۲۰ شاخه، از ساختمان تا پزشکی است و وارد بازار و سیب‌اپ شده است. این دوره برای من بسیار مفید و عالی بود و دید تجاری بسیار خوبی برای ما ایجاد کرد. ما توانستیم از علومی که یاد گرفتیم برای راه‌اندازی این کار جدید استفاده کنیم.
شبنم شکری
شبنم شکری - مدیر بازرگانی خارجی گروه‌های خودرویی شرکت‌های آلفاموتور (نماینده رسمی آلفارمئو ایتالیا)| نگین خوردو (نماینده رسمی رنو فرانسه در ایران)|شرکت ایرتویا (نماینده انحصاری تویوتا در ایران) از اینکه این رشته را در دانشگاه شهید بهشتی گذراندم بسیار خوشحالم و به دوستان علاقه‌مند حتماً توصیه خواهم کرد. از آنجایی که به پیشرفت مستمر اعتقاد دارم و سعی می‌کنم در زندگی همواره پیشرفت داشته باشم، گذراندن این دوره را یکی از قدم‌های مؤثر در این زمینه می‌دانم.
دکتر بیژن ولی‌اللهی
دکتر بیژن ولی‌اللهی - عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ‌التحصیل رشته ارتوپدی از دانشگاه ایران|متخصص ارتوپدی و فلوشیپ جراحی مچ پا| پایه‌گذار رشته فوق‌تخصصی جراحی مچ پا برای اولین بار در دانشگاه ایران در زمینه رشته کاری خودم ابداعات و نوآوری‌های مختلفی داشته‌ام، شامل: تکنیک‌های جراحی، ابزار ارتوپدی و وسایل ارتوپدی که به اصطلاح عامه «پلاتین» گفته می‌شود.
به‌دلیل احساس ضعف‌های مدیریتی که در فضای کار تولیدی خود داشتم تصمیم گرفتم MBA بخوانم. با تحقیق خودم و به توصیه چند نفر از دوستان که در دوره MBA یک‌ساله دانشگاه شهیدبهشتی شرکت کرده بودند، این دانشگاه را انتخاب کردم.
مباحث مدیریتی و جامع باعث شد یاد بگیرم چطور در مدیریت کسب‌وکار به همه جوانب توجه کنم و از دوره استفاده بسیار زیادی بردم. در این دوره یاد گرفتم که برای موفقیت در کسب‌وکار نخبگان هر حوزه را جذب کنم و این موضع باعث پیشرفت زیادی در شکل دادن تیم‌ها و رشد کسب‌وکارم شد.
نیکی کیانی
نیکی کیانی - مالک و سهامدار آزمایشگاه و پاتوبیولوژی ژنتیک فردا دلیل انتخاب اولیه من؛ اسم معتبر دانشگاه شهید بهشتی و نزدیکی به محل سکونتم بود و بعد از اینکه از نزدیک با تیم برگزار‌کننده این دوره آشنا شدم، متوجه شدم که واقعاً سابقه‌ی موفقی دارند و اساتید خیلی خوبی را برای دوره در نظر گرفته‌اند. بعد از گذراندن این دوره، طرز تفکر و مدل ذهنی افراد تغییر می‌کند و فضایی برای شبکه‌سازی با اساتید و همکلاسیان فراهم می‌شود که به‌راحتی در زندگی عادی میسر نیست. توانستم خیلی از آموخته‌هایم را مثلا موضوع درس مدیریت منابع انسانی و مدیریت استراتژیک را در کارم پیاده‌سازی کنم که برایم بسیار مفید بود.
حسین کشوری
حسین کشوری - مدیرعامل شرکت پیشگامان صنعت میهن در حوزه پروژه‌های صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و نیروگاهی دانشگاه شهیدبهشتی را به‌دلیل کیفیت دوره و تناسب زمان روزهای تشکیل کلاس (آخر هفته‌ها) و طول مدت دوره و نزدیکی به محل سکونتم بین گزینه‌های متفاوت برای شرکت در دوره MBA‌، انتخاب کردم.
مطالب مطرح‌شده در دوره، در حوزه مدیریت برای من بسیار مفید بود و طیف گسترده‌ای از موضوعات را در بر می‌گرفت و بعد از ۲۲ سال، بازگشت به فضای دانشگاهی برایم خیلی مفید بود همچنین اساتید دوره هم بسیار عالی بودند و باعث ایجاد تمایز بین کسانی که این دوره را می‌خوانند نسبت به همکاران هم‌سطح‌شان شده است. ایجاد شبکه با سایر دانش‌پذیران هم برای من مفید بوده است.
دکتر ندا اسماعیلی
دکتر ندا اسماعیلی - دندانپزشک «…آموختن MBA یکی از استراتژیک‌ترین تصمیمات من بود. این دوره‌ها به اندازه‌ای پربار است که توانستم سطح فعالیت‌های خود را از یک NGO داخلی به سطح بین‌المللی برسانم و از این حیث به تمامی همکارانم پیشنهاد می‌کنم تا حتماً برای ارتقای دانش فردی خود در این دوره‌ها شرکت کنند…»
امید شایسته‌آذر
امید شایسته‌آذر - رئیس هیأت‌مدیره شرکت ژرف برتر| تولیدکننده مکانیکال سیل در صنعت نفت|گاز و پتروشیمی (نماینده شرکت جان کرین در ایران) من شخصاً در بستر فنی رشد کرده‌ام و نیاز به دانش مدیریتی برای اداره کسب‌وکار باعث شد که تصمیم به شرکت در دوره MBA بگیرم. تحقیقات شخصی و توصیه‌های دوستان و نظم و دیسیپلین در دوره، باعث انتخاب دانشگاه شهیدبهشتی شد و اینجا باعث شد که بتوانم جنبه‌های مختلف مدیریت کسب‌وکار را بشناسم و بعد از اولین کلاس موفق شدم از نظر اقتصادی کل هزینه دوره را در شرکت پوشش دهم.
دروس گذرانده شده برای من تازه و جذاب بود. این دوره بسیار زیاد در کار من تأثیر داشته و بسیار سودمند بوده است. باعث تغییر نگرش من در کارم شد و متوجه اشکالات خود در برنامه‌ریزی و مدیریت شرکت شدم و باعث شد بهتر بتوانم شرکتم را مدیریت کنم. این موضوع را چندبار خدمت اساتید دوره هم عرض کرده‌ام.
حمیدرضا جوهریان
حمیدرضا جوهریان - تولیدکننده و کارآفرین در صنعت طلا و جواهرسازی اساتید مجرب و حرفه‌ای انتخاب شده بودند که شیوه تدریس آنها کاملاً متناسب با مشغله کاری شرکت‌کنندگان بود.
کاربردی بودن دروس (مثلاً در زمینه مباحث مالی و حقوقی، بیمه و مالیات) مشاوره از اساتید متخصص در حوزه‌های متفاوت مرتبط با کارم و استفاده از شبکه ارتباطی بین اساتید و دانش‌پذیران باعث شد بهره‌ی زیادی از این دوره ببرم و حتی در شروع یک کار جدید که مربوط به طلای کودک بود، از مشاوره اساتید و همکلاسی‌هایم بسیار بهره بردم و در کلاس مدیریت مالی با همکاری استاد و دانش‌پذیران، بررسی‌های اولیه برای شروع سرمایه‌گذاری را تجزیه و تحلیل و درنهایت اجرا کردم. سن و تجربه مدیران صنایع مختلف و جامعیت دروس دوره، موجب ایجاد علاقه و انگیزه من بود.

از نظر من لازم است در کنار تجارب کاری، مسائل علمی را هم در محیط دانشگاه به‌روز کنند و حضور در این دوره باعث ایجاد تفاوت در نحوه اداره کسب‌وکار افراد است.
شرکت در این دوره را به فرزندان خودم هم بسیار توصیه می‌کنم و می‌دانم که تجربه این دوره برای‌شان بسیار مفید خواهد بود و در پیشرفت زندگی‌شان بسیار مؤثر است.

ارتباط با دپارتمان مدیریت

آدرس و تلفن دپارتمان

آدرس ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده مدیریت و حسابداری، انتهای غربی راهروی طبقه اول، دپارتمان MBA تلفن واحد ثبت نام ۰۲۱۲۲۴۳۹۰۳۴ , ۰۲۱۲۲۴۳۹۰۳۳ ایمیل bs@imtd.ir فکس ٠٢١٨٩٧٨٧٩۶٩

شبکه‌های اجتماعی دپارتمان مدیریت

خبرنامه دانشکده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *