دوره DBA

DBA

DBA چیست؟

DBA دوره ای است پژوهشی که با هدف یادگیری پژوهش و نقد و توانایی انجام امور آکادمیک  «تدریس، پژوهش و مشاوره» ایجاد شده است. پژوهش به معنای توانایی شکستن مرزهای دانش و پاسخ دادن به پرسش‌هایی در حوزه مدیریت که در منابع علمی و مقالات موجود پاسخی برای آن‌ها وجود ندارد.

تفاوت MBA و DBA چیست؟

رشته MBA مناسب افرادی است که در  مشاغل اجرایی و حرفه‌های مختلف مدیریت فعال هستند و یا علاقمند به ورود در این حوزه­‌ها هستند. رشته DBA مناسب برای مدیران با تجربه‌­ای است که علاقه­مند به ورود در مشاغل آکادمیک از جمله تدریس، مشاوره و پژوهش حرفه‌­ای هستند.

یک مثال واقعی

  • شما به عنوان یک دانشجوی MBA، یاد می‌گیرید چگونه سود تولید کنید. ممکن است یک مطالعه موردی «بخوانید» که در آن، خودتان را جای مدیر فروشی بگذارید که با کاهش جدی فروش مواجه شده و پس از خواندن آن مطالعه موردی، تلاش کنید مشکل را حل کنید.
  • شما به عنوان یک دانشجوی DBA، ممکن است در عوض تلاش کنید بفهمید سودها (یا فروش بیشتر) به‌طورکلی از کجا می‌آید و یک مطالعه موردی «ایجاد کنید». ممکن است بخواهید مدلی تدوین کنید که به‌عنوان نمونه شرایطی را توضیح دهد که فروش به نوسانات تقاضا حساس است و همچنین شرایطی را توضیح دهد که این حساسیت وجود ندارد.‌ و ممکن است بخواهید مدل‌تان را از طریق تحلیل تجربی صدها مدیر فروش آزمایش کنید و نتایج‌تان را در پایان‌نامه‌تان منتشر نمایید. یا ممکن است یک فرآیند کسب‌وکار خاص را در شرکت خودتان تحلیل کنید و یک مطالعه موردی انجام دهید که ممکن است بتوان از آن در سایر شرکت‌ها نیز استفاده کرد.

ویدیوها

مخاطبان دوره DBA چه کسانی هستند؟

مخاطبان دوره های  DBA عمدتا کسانی هستند که در سطح کارشناسی ارشد تحصیلات مرتبط با مدیریت دارند، دارای تجربه کاری در صنعت هستند و به یکی از سه دلیل زیر می خواهند پژوهش بیاموزند و با دنیای آکادمیک آشنا شوند:

۱ – کسانی که تجربه عمیقی در صنعت و اجرا یا مشاوره دارند و به نوعی ” صاحب سبک مدیریتی ” شناخته می شوند و تمایل دارند با آشنا شدن با روش علمی و پژوهش، مدل های تجربی خود را به مدل علمی تبدیل کنند تا قابل آموزش شود و به عنوان حرفی تازه به گسترش مرزهای دانش مدیریت کمک کنند.

۲ – کسانی که در مسیر شغلی خود به کار اجرایی پرداخته اند و به هر دلیل تمایل دارند به شیوه ای عمیق، روش پژوهش و نقد را بیاموزند و در ادامه مسیر حرفه ای خود را به عنوان پژوهشگر، مشاور و یا مدرس در مشاغل آکادمیک طی کنند.

۳ –مدیران ارشد سازمان هایی که می خواهند با یادگیری اقدام – پژوهی، سازمان خود را به شیوه ای پژوهش محور و دانش بنیان اداره کنند و ظرفیت پژوهش و حل مساله را به گونه ای علمی و اصولی در سازمان های تحت مدیریت خود بهبود دهند.

بررسی مدارک

 دوره DBA

 ولنجک، دانشگاه شهیدبهشتی

فرم درخواست بررسی مدارک DBA دو ساله

دوره DBA دوساله

  1. داشتن مدرک معتبر کارشناسی
  2. موفقیت در گذراندن دوره MBA دپارتمان
  3. داشتن حداقل ۳ سال تجربه سازمانی یا کسب و کار
  4. آشنایی با زبان انگلیسی
  5. قبولی در مصاحبه

ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده مدیریت و حسابداری

روزهای پایان هفته: یک روز در بازه پنجشنبه صبح تا جمعه بعدازظهر

شماره تلفن: ۲۲۴۳۹۰۳۳, ۲۲۴۳۹۰۳۴ ۰۲۱

 دریافت بروشور

بروشور دوره را از اینجا دانلود کنید.

دروس دوره DBA دو ساله
(ویژه دانش‌آموختگان MBA دپارتمان)

ارتباط با دپارتمان مدیریت

آدرس و تلفن دپارتمان

آدرس ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده مدیریت و حسابداری، انتهای غربی راهروی طبقه اول، دپارتمان MBA تلفن واحد ثبت نام ۲۲۴۳۹۰۳۳, ۲۲۴۳۹۰۳۴ ۰۲۱ تلفن واحد آموزش و امور کلاس‌ها ۰۲۱۲۲۴۳۹۶۴۰ فکس ٠٢١٨٩٧٨٧٩۶٩ ایمیل bs@imtd.ir

شبکه‌های اجتماعی دپارتمان مدیریت

خبرنامه دانشکده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *