آزمون ورودی دوره MBA یک‌ساله دانشگاه شهیدبهشتی

آزمون GMAT که مخفف عبارت (Graduate Management Admission Test) است و همانگونه که از نامش مشخص است، آزمونی براي پذيرش دوره‌های تحصيلات تکميلی مديريت است و امروزه به عنوان یکی از معتبرترین ابزارهای سنجش مهارت‌های فردی و ذهنی افراد  برای ورود به دانشگاه‌ها و مدارس مدیریتی در دنیا شناخته می‌شود. بسیاری از موسسات آموزشی و دانشگاه‌های معتبر برگزارکننده‌های دوره‌هایی مثل MBA، نمره آزمون GMAT را به عنوان یک معیار برای ارزیابی دانشجویان متقاضی درنظر می‌گیرند.

نحوه پذیرش دوره MBA یک‌ساله در دانشگاه شهیدبهشتی هم مانند بسیاری از دانشگاه‌ها و مدارس برتر مدیریتی دنیا از طریق این آزمون انجام می‌شود.

این آزمون که «سنجش استعداد تحصيلی در رشته مديريت» خوانده می‌شود، در واقع خلاصه‌ی بومی و ترجمه شده از آزمون GMAT است.

در واحد MBA یک‌ساله دانشگاه شهید بهشتی این آزمون به صورت رایگان برگزار می‌شود. اما حتما باید بصورت تلفنی (۰۲۱۲۲۴۳۹۰۳۳) و یا آنلاین (از طریق زیر) برای آن ثبت‌نام شود:

زمان و مکان برگزاری

 آزمون ورودی دوره MBA یک‌ساله

زمان: سه شنبه  ۶ اسفند ساعت ۱۶:۰۰
مکان: ولنجک، دانشگاه شهیدبهشتی

ثبت نام در آزمون ورودی دوره MBA یک‌ساله

اطلاعات آزمون دوره MBA یک‌ساله دانشگاه شهید بهشتی

آزمون ورودی (سنجش استعداد تحصیلی برای رشته مدیریت) دوره MBA یک‌ساله بصورت تستی و به زبان فارسی است.
تعداد سوالات ۶۰ و مدت زمان آن ۱۰۰ دقیقه در نظر گرفته می‌شود.


بخش‌های آزمون چیست؟

این آزمون از چهار بخش کلی به شرح زیر تشکیل شده است:

الف- سوالات حل مساله:
این بخش مجموعه سوالات ۴ گزينه‌ای ترکیبی از رياضی (در سطح ریاضیات دبیرستان) و هوش است.

ب- سوالات کفایت داده‌ها:
هر یک از مسایل کفایت داده‌ها از یک سوال و دو گزاره که در آنها اطلاعاتی داده شده است تشکیل می‌شود. در پاسخگویی به سوال، شما باید تشخیص دهید که آیا اطلاعات داده شده در گزاره‌ها برای پاسخ دادن به سوال مربوطه کفایت می‌کند یا خیر.

ج- سوالات استدلال منطقی و تحلیل متن:
اين سرفصل مباحثی مانند تجزيه و تحليل يک متن را شامل می‌شود. در اين بخش از داوطلب خواسته می‌شود تا به تحليل يک متن چند خطی بپردازد و سپس به سؤالی که در رابطه با متن پرسيده شده پاسخ دهد.

د- سوالات آشنایی با مسایل روز اقتصاد، مدیریت و کسب و کار

اطلاعات بیشتر درباره دوره MBA

ثبت‌نام در آزمون ورودی
دوره MBA یک‌ساله

  • (مثلا: 09121111111)

نظرات دانش پذیران

محمد حقيقي
محمد حقيقي - مدير پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبي در شرکت مپنا | مديرعامل شرکت پيمانکاري آژند بنا با شرکت در اين دوره و به کمک شبکه شکل‌گرفته بين دانش‌پذيران و مشاوره اساتيد، توانستيم با دو نفر از دانش‌پذيران هم‌دوره و با اجرايي کردن ايده خلق‌شده در پروژه درس کارآفريني در اين دوره، يک شرکت به نام «آسان فناوران همراه رامان» در زمينه اپليکيشن راه‌اندازي کنيم. اين اپليکيشن با نام «کنترات»، در زمينه خدمات در ۲۰ شاخه، از ساختمان تا پزشکي است و وارد بازار و سيب‌اپ شده است. اين دوره براي من بسيار مفيد و عالي بود و ديد تجاری بسيار خوبي براي ما ايجاد کرد. ما توانستيم از علومي که ياد گرفتيم براي راه‌اندازي اين کار جديد استفاده کنيم.
شبنم شکری
شبنم شکری - مدير بازرگاني خارجي گروه‌هاي خودرويي شرکت‌های آلفاموتور (نماينده رسمي آلفارمئو ايتاليا)| نگين خوردو (نماينده رسمي رنو فرانسه در ايران)|شرکت ايرتويا (نماينده انحصاری تويوتا در ايران) از اينکه اين رشته را در دانشگاه شهيد بهشتي گذراندم بسيار خوشحالم و به دوستان علاقه‌مند حتماً توصيه خواهم کرد. از آنجايي که به پيشرفت مستمر اعتقاد دارم و سعي مي‌کنم در زندگي همواره پيشرفت داشته باشم، گذراندن اين دوره را يکي از قدم‌هاي مؤثر در اين زمينه مي‌دانم.
دکتر بيژن ولي‌اللهی
دکتر بيژن ولي‌اللهی - عضو هيأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ايران فارغ‌التحصيل رشته ارتوپدي از دانشگاه ايران|متخصص ارتوپدی و فلوشیپ جراحی مچ پا| پايه‌گذار رشته فوق‌تخصصی جراحي مچ پا برای اولين بار در دانشگاه ايران در زمينه رشته کاری خودم ابداعات و نوآوري‌های مختلفي داشته‌ام، شامل: تکنيک‌هاي جراحي، ابزار ارتوپدي و وسايل ارتوپدي که به اصطلاح عامه «پلاتين» گفته مي‌شود.
به‌دليل احساس ضعف‌های مديريتی که در فضاي کار توليدي خود داشتم تصميم گرفتم MBA بخوانم. با تحقيق خودم و به توصيه چند نفر از دوستان که در دوره MBA يک‌ساله دانشگاه شهيدبهشتي شرکت کرده بودند، اين دانشگاه را انتخاب کردم.
مباحث مديريتي و جامع باعث شد ياد بگيرم چطور در مديريت کسب‌وکار به همه جوانب توجه کنم و از دوره استفاده بسيار زيادي بردم. در اين دوره ياد گرفتم که براي موفقيت در کسب‌وکار نخبگان هر حوزه را جذب کنم و اين موضع باعث پيشرفت زيادي در شکل دادن تيم‌ها و رشد کسب‌وکارم شد.
نيکی کيانی
نيکی کيانی - مالک و سهامدار آزمايشگاه و پاتوبيولوژی ژنتيک فردا دليل انتخاب اوليه من؛ اسم معتبر دانشگاه شهيد بهشتي و نزديکي به محل سکونتم بود و بعد از اينکه از نزديک با تيم برگزار‌کننده اين دوره آشنا شدم، متوجه شدم که واقعاً سابقه‌ي موفقي دارند و اساتيد خیلی خوبي را براي دوره در نظر گرفته‌اند. بعد از گذراندن اين دوره، طرز تفکر و مدل ذهني افراد تغيير مي‌کند و فضايي براي شبکه‌سازي با اساتيد و همکلاسيان فراهم مي‌شود که به‌راحتي در زندگي عادي ميسر نیست. توانستم خيلي از آموخته‌هايم را مثلا موضوع درس مديريت منابع انساني و مديريت استراتژيک را در کارم پياده‌سازي كنم که برايم بسيار مفيد بود.
حسين کشوری
حسين کشوری - مديرعامل شرکت پيشگامان صنعت ميهن در حوزه پروژه‌هاي صنايع نفت و گاز و پتروشيمی و نيروگاهی دانشگاه شهيدبهشتي را به‌دليل کيفيت دوره و تناسب زمان روزهاي تشکيل کلاس (آخر هفته‌ها) و طول مدت دوره و نزديکي به محل سکونتم بين گزينه‌هاي متفاوت براي شرکت در دوره MBA‌، انتخاب کردم.
مطالب مطرح‌شده در دوره، در حوزه مديريت براي من بسيار مفيد بود و طيف گسترده‌اي از موضوعات را در بر مي‌گرفت و بعد از ۲۲ سال، بازگشت به فضاي دانشگاهي برايم خيلي مفيد بود همچنين اساتيد دوره هم بسيار عالي بودند و باعث ايجاد تمايز بين کساني که اين دوره را مي‌خوانند نسبت به همکاران هم‌سطح‌شان شده است. ايجاد شبکه با ساير دانش‌پذيران هم براي من مفيد بوده است.
دکتر ندا اسماعيلي
دکتر ندا اسماعيلي - دندانپزشک «…آموختن MBA يکي از استراتژيک‌ترين تصميمات من بود. اين دوره‌ها به اندازه‌اي پربار است که توانستم سطح فعاليت‌هاي خود را از يک NGO داخلي به سطح بين‌المللي برسانم و از اين حيث به تمامي همکارانم پيشنهاد مي‌کنم تا حتماً براي ارتقاي دانش فردي خود در اين دوره‌ها شرکت کنند…»
اميد شايسته‌آذر
اميد شايسته‌آذر - رئيس هيأت‌مديره شرکت ژرف برتر| توليدکننده مکانيکال سيل در صنعت نفت|گاز و پتروشيمي (نماينده شرکت جان کرين در ايران) من شخصاً در بستر فني رشد کرده‌ام و نياز به دانش مديريتي براي اداره کسب‌وکار باعث شد که تصميم به شرکت در دوره MBA بگيرم. تحقيقات شخصي و توصيه‌هاي دوستان و نظم و ديسيپلين در دوره، باعث انتخاب دانشگاه شهيدبهشتي شد و اينجا باعث شد که بتوانم جنبه‌هاي مختلف مديريت کسب‌وکار را بشناسم و بعد از اولين کلاس موفق شدم از نظر اقتصادي کل هزينه دوره را در شرکت پوشش دهم.
دروس گذرانده شده براي من تازه و جذاب بود. اين دوره بسيار زياد در کار من تأثير داشته و بسيار سودمند بوده است. باعث تغيير نگرش من در کارم شد و متوجه اشکالات خود در برنامه‌ريزي و مديريت شرکت شدم و باعث شد بهتر بتوانم شرکتم را مديريت کنم. اين موضوع را چندبار خدمت اساتيد دوره هم عرض کرده‌ام.
حميدرضا جوهريان
حميدرضا جوهريان - توليدکننده و کارآفرين در صنعت طلا و جواهرسازي اساتيد مجرب و حرفه‌اي انتخاب شده بودند که شيوه تدريس آنها کاملاً متناسب با مشغله کاري شرکت‌کنندگان بود.
کاربردي بودن دروس (مثلاً در زمينه مباحث مالي و حقوقي، بيمه و ماليات) مشاوره از اساتيد متخصص در حوزه‌هاي متفاوت مرتبط با کارم و استفاده از شبکه ارتباطي بين اساتيد و دانش‌پذيران باعث شد بهره‌ي زيادي از اين دوره ببرم و حتي در شروع يک کار جديد که مربوط به طلاي کودک بود، از مشاوره اساتيد و همکلاسي‌هايم بسیار بهره بردم و در کلاس مديريت مالي با همکاري استاد و دانش‌پذيران، بررسي‌هاي اوليه براي شروع سرمايه‌گذاري را تجزيه و تحليل و درنهايت اجرا كردم. سن و تجربه مديران صنايع مختلف و جامعيت دروس دوره، موجب ایجاد علاقه و انگيزه من بود.

از نظر من لازم است در کنار تجارب کاري، مسائل علمي را هم در محيط دانشگاه به‌روز کنند و حضور در اين دوره باعث ايجاد تفاوت در نحوه اداره کسب‌وکار افراد است.
شرکت در اين دوره را به فرزندان خودم هم بسيار توصيه مي‌کنم و مي‌دانم که تجربه اين دوره براي‌شان بسيار مفيد خواهد بود و در پيشرفت زندگي‌شان بسيار مؤثر است.

ارتباط با دپارتمان مدیریت

آدرس و تلفن دپارتمان

آدرس ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده مدیریت و حسابداری، انتهای غربی راهروی طبقه اول، دپارتمان MBA تلفن واحد ثبت نام ۰۲۱۲۲۴۳۹۰۳۴ , ۰۲۱۲۲۴۳۹۰۳۳ ایمیل bs@imtd.ir فکس ٠٢١٨٩٧٨٧٩٦٩

شبکه‌های اجتماعی دپارتمان مدیریت

خبرنامه دانشکده

رویدادهای مرتبط

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.