دوره MBA‌یکساله حرفه‌ای دانشگاه شهیدبهشتی

MBA چیست؟

(MBA (Master of Business Administration یا دوره عالی مدیریت کسب و کارنخستین بار در دهه ۱۹۰۰ میلادی پایه گذاری شد. این رشته با هدف تربیت مدیران ارشد و میانی و آماده سازی کارآفرینان برای ورود به دنیای کسب و کار در جامعه صنعتی آمریکا شکل گرفت و به تدریج به یکی از محبوب ترین رشته های دانشگاهی در سطح تحصیلات تکمیلی در سراسر دنیا تبدیل شد.

در تمام دنیا سرعت رشد تعداد صندلی های دانشگاهی که به MBA اختصاص داده می شود شگفت انگیز است و امروزه بیشترین تعداد ورودی تحصیلات تکمیلی در کشورهای توسعه یافته متعلق به این دوره است. هدف دوره MBA کمک به درک بهتر مدیران اجرایی و کارآفرینان از محیط کسب و کار و مدیریت به منظور موفقیت در کارشان است. در ایران نیز از حدود ۱۵ سال پیش رشته تحصیلی MBA به صورت رشته ای آکادمیک در دانشگاه ها تدریس می شود و با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است تا جایی که ظرفیت محدود پذیرش دانشگاه ها پاسخگوی استقبال گسترده مخاطبان نیست.از طرف دیگر مخاطبان اصلی دوره های آکادمیک افراد کم تجربه تری هستند که به حوزه های مدیریت کسب و کار علاقمندند.در پاسخ به این ضرورت دوره های یکساله آموزش MBA درقالب دوره های آموزش عالی آزاد برای افرادی که عمدتا دارای تجربه اجرایی در صنعت هستند شکل گرفت.

تفاوت دوره MBA‌یکساله و MBA‌تمام وقت

در MBA یکساله عمدتا افرادی شرکت می کنند که تجربه کاری دارند. طراحی دوره به گونه ای است که فرد در مدت دوره بتواند به کسب و کار خود برسد. در کلاس های MBA یکساله دروس از سوی استاد ارائه می شوند و با مطالعه دانش پذیران، یادگیری کامل می شود.

همایش رایگان آشنایی با MBA

شناخت لازمه هر تصميم عاقلانه است. اگر با MBA‌ آشنايی كافی نداريد، در همايش رايگان آشنایی با MBA‌ دانشگاه شهيد بهشتی شركت كنيد و به راحتی اطلاعات خود را در اين زمينه بالا ببريد.

برای ثبت نام در همایش رایگان ثبت نام کنید.

دوره MBA‌یکساله حرفه‌ای دانشگاه شهیدبهشتی

 

این دوره با هدف یادگیری مفاهیم و پایه‌های اصلی مدیریت کسب و کار به صورت جامع و فشرده طراحی شده است و در واحد مدیریت حرفه‌ای دانشگاه شهیدبهشتی از سال ۱۳۹۲ آغاز شده است.

مخاطبان این دوره مدیران، کارآفرینان و کسانی هستند که «حرفه مدیریت» را انتخاب کرده‌اند و یا می‌خواهند در آینده مدیریت یا کارآفرینی کنند و کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنند.

طیف شرکت کنندگان در دوره های دانشگاه شهید بهشتی، سبد گسترده ای از صنایع و سطوح مدیریتی را شامل می شود.

برای مشاهده اطلاعات دوره در وبسایت دانشگاه شهید بهشتی به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://www.sbu.ac.ir/ATC/Pages/mba.aspx

۱ – داشتن مدرک معتبر کارشناسی
۲ – شرکت در سمینار توجیهی
۳ – موفقیت در آزمون ورودی سنجش استعداد تحصیلی (GMAT) و در صورت نیاز مصاحبه
۴ – تکمیل مدارک ثبت نام

ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده مدیریت و حسابداری

آخر هفته: بازه زمانی چهارشنبه بعدازظهر تا جمعه بعدازظهر

 

وسط هفته: شنبه تا چهارشنبه بعد از ساعت اداری (۴ بعدازظهربه بعد)

مسوول ثبت نام: سرکار خانم نوروزی، تلفن: ۲۲۴۳۹۰۳۳, ۲۲۴۳۹۰۳۴ ۰۲۱

 

مسوول آموزش: سرکار خانم ربانی، تلفن:۰۲۱۲۲۴۳۹۶۴۰

ارتباط با دپارتمان مدیریت

آدرس و تلفن دپارتمان

آدرس ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده مدیریت و حسابداری، انتهای غربی راهروی طبقه اول، دپارتمان MBA تلفن واحد ثبت نام ۲۲۴۳۹۰۳۳, ۲۲۴۳۹۰۳۴ ۰۲۱ تلفن واحد آموزش و امور کلاس‌ها ۰۲۱۲۲۴۳۹۶۴۰ ایمیل bs@imtd.ir

شبکه‌های اجتماعی دپارتمان مدیریت

خبرنامه دانشکده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *